2010. Június hó
2010.június 19.

A Múzeumok éjszakája
Hat körül értünk haza Anyóséktól, megetettem Pannát, addig Ati megfürdette a lányokat és indultunk a Szabadművelődés Házába. Felmentünk a csillagvizsgálóba, de sajnos éppen felhős volt az ég, így nem láttuk a holdat.
2010.június 07.

Panna ma egy hónapos! Tegnapi mérés szerint 3440 g. Egyre többet van ébren, leginkább az esti fürdés előtt élénk, öt és nyolc között. Ez mondjuk a lányok szempontjából nem a legjobb időzítés, de próbáljuk megoldani. Egyre többször fordul elő, hogy rám mosolyog. Próbál tárgyak után nyúlni. Hason fekve ügyesen emeli a fejét.
2010.június 06.

Lányok Sophie-t látogattak, mi vásárolgattunk, takarítottunk, Pannáztunk. Közben Ildi hívott, hogy megkezdték a strandszezont, ha van kedvünk, menjünk át. Fél négykor értek haza a nőcik és persze azonnal igent válaszoltak a menjünk-e medencézni kérdésre. Alig tudtam őket rábeszélni, hogy legalább a fürdőbugyit vegyék fel. Mivel én még nem mehetek vízbe, rá kellett venni a lányokat, hogy Ildivel, Zsófival és Gyuszival pancsoljanak, a kezdeti félénkség után egész jól belejöttek. Miután megszárítottam őket a nappal karöltve, még kimertek egy fél medencényi vizet, nagy részét a száraz bugyijukra, ezért rövidnadrágban vonultunk haza - még jó, hogy nincs messze - majd itthon közölték apjukkal, hogy: ANYA NEM ADOTT BUGYIT!
Panni a vizes program közben a medence szélén szundikált a babakocsiban, majd megdajkáltatta magát a Badacsonyi családdal, aztán közölte, hogy éhes és mehetnénk már haza. Lányokat meglepően hamar rá lehetett venni, hogy felöltözzenek és hazainduljunk, pedig általában minimum fél óra, mire kihajtom a népet Ildiéktől.
Vacsorára langallót ettünk, amit a Attila dagasztott be, amíg mi szórakoztunk, de ekkor már káosz uralkodott a házon, a nagyok fáradtak voltak, a kicsi meg nyűgös, és mindenki egyszerre ordított, bennem meg felmerült, hogy kellett ez nekem? Aztán elmúlt az érzés, de miután mindenkit letettünk a megfelelő helyre pihenni, és az uram megjegyezte, hogy milyen jó ez a csend, mélységesen egyet értettem vele.

2010.június 05.

Lassan beletörődünk abba, hogy szombaton is korán kelünk. Úgy látszik, hét közben a lányok úgy megszokják, hogy a hétvége első napján még kipattan a szemük fél hétkor. Ez különösen akkor szomorú, ha esetleg Panna éppen alszik, így én is tudnék még szunyálni egy kicsit. Persze ha nem hát nem. Ha felhangzik az: ANYA HOL VAN? és AZ ANYA GYERE esetleg AZ ANYA PISILNI KELL, akkor anya ugrik igyekszik összeszedni magát és átvánszorog a gyerekszobába, többnyire mire odaér, már lát is valamennyit.
Végre itt a nyár (és meleg az idő), így a lányok az udvaron bandáznak legszívesebben. Ebédet Anyósomnál fogyasztottunk, így főznöm sem kellett, aztán irány az Interspar egészségnap, ahol a lányokat ki sem lehetett robbantani az ugráló várból, pedig először Lili úgy megijedt tőle - szerintem a hangjától, ahogy a levegőt fújták bele - hogy fel kellett vennem, mert erősen húzott az ellenkező irányba. Pannus rendes lányhoz illően végigaludta a programot, lányok kaptak pizsamát és vászoncipőt. A pizsama rövid nadrágos és a lányok teljesen bele vannak szerelmesedve, Dorka többször elmondja, hogy RÖVIDNADRÁG VAGYOK!
Pénteken délután Attila megkérdezte Dorkát, hogy jó volt-e a bölcsödében. Kis hallgatás után a válasz: HÁÁT, NEM TUDOM!
Péntek délután Attila fallabdázott, így megint négyesben voltunk itthon. Elfoglaltuk magunkat, nem volt semmi fennakadás.

2010.június 02.

Dél és kettő között jelenésünk volt a gyerek orvosi rendelőben mázsálásra és vizsgálatra. Az idő is megkegyelmezett, egészen kitisztult az ég és az eső is elállt. Mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy legkisebbem hordani fogja - pláne júniusban - azt a bundazsákot, amiben a lányokat október közepén hazahoztuk a kórházból. Panna jól belehúzott, 3400 g és 50,5 cm a védőnő mérése szerint. Felemelték a D viltamin adagját napi két cseppre. A doktornő a hasfájásra két napig normaflort javasolt, ha nem segít, akkor nyúljunk csak az infacol és társaihoz. Nagyon ügyesen viselte a macerát, pedig fel is kellett itthon ébresztenem, hogy odaérjünk időben és mire odaértünk megint pont elaludt szegény. Ennek ellenére egy szava sem volt.
Lili szedhet napi kétszer öt csepp Béres cseppet cebion C vitaminnal kiegészítve, hátha segít a hajának nőni.
2010.június 01.
Egész nap szakadt, így Pannussal nem tudtunk levegőzni, nem jutottam el boltba és egész nap azon gondolkodtam, mivel fogom lekötni a nagyokat a lakásban estig, mivel egyedül leszünk, mert kedd focinap Atinak. Nézelődtem a neten, gyártottam szélforgót, hátha eláll az eső. Készítettem még koronát a királylányaimnak, a hűtőben még pihen egy adag gyurma, talán nem lesz baj.
Az eső egész nap szakadt, így a szélforgók holnapra maradnak, a koronát kipróbáltuk, de Lili nem engedte, hogy fényképet készítsek róla.
Beragasztottuk a maradék matricát a Tomiéktól kapott kifestőbe,
rajzoltak a lányok, Lili egyre ügyesebb. Érdekes, hogy Dorka sokkal szebben, szabályosabban fogja a ceruzát, de Lili mégis sokkal finomabban tudja mozgatni a kezét. Még akkor is, ha a ceruza végét szorítja a kis öklében.
Dorka Anya című képe
Lili Anya című képe
Délután megint volt egy szívszorító élményem. Jöttek befelé a lányok és Panna még a kezemben volt, Lili rohant, hogy megöleljen. Öleltem én is, de nem tudtam rendesen magamhoz szorítani, mert a kicsire is vigyázni kellett. Persze rögtön megsértődött és elvonult a nagylányom. Ilyenkor a szívem szakad meg érte.
Holnap megyünk a védőbe Pannussal, megmértem este, 3210 g. Gömbölyödik ;-).

Lili Apa című képe
2010.június 09.

A hét a készülődés jegyében telik. Gőzerővel készülünk a péntekre, ruhácskát készítettem elő, ballagási csokrot rendeltem, szervezem az oda és hazajutást Pannával. Ezen kívül Attilának is aznap van a születésnapja, illene valami finomat főzni és az ajándék beszerzés sem egyszerű egy egy hónapossal. Azért megoldjuk.
Elkészítettem a gondozónők ajándékát, vettem hozzá képkeretet is és egy doboz csokit. Remélem örülni fognak neki.
Iszonyat meleg van az emeleten, Lili rosszul is aludt, két és fél órás hisztit rendezet az éjszaka, persze abban az időben, amikor Pannus békésen aludt és én is pihenhettem volna. Lassan kezdek úgy kinézni, mint a saját nagyanyám.
Ma reggel negyed nyolckor indultunk sétálni a minivel, de hazafelé már így is nagyon meleg lett. Le is vetkőztettem mielőtt aludni ment, hátha jobb lesz neki egy kicsit.

Pannával is kipróbáltuk a Huple-t. A képen még elég morcos, de később úgy tűnt, élvezi a dolgot.
Délután vendégeink voltak, Marcell és Milán jártak nálunk látogatóban és áthívtuk még Lillát is. A fiúknak köszönjük szépen az ajándékot!
A lányok úgy jöttek haza, hogy mindegyiküknek az arcára volt festve a jele, mert arcfestés és ugrálóvár volt a bölcsődében. Este nagy sírás-rívás volt Lili részéről, mikor le kellett mosni.
2010.június 08.

Pénteken háromkor ballagnak a lánykáink a bölcsődéből.
Bevallom őszintén, hogy elég vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Nem értem, hogy miért kell ilyen piciknek ballagás, pláne negyed órás műsor, szerintem teljesen felesleges. Ugyanakkor alig várom, hogy lássam őket kis tarisznyával a vállukon, besétálni és énekelni. Szerintem rekord mennyiségű zsebkendőt fogok fogyasztani 15 perc alatt.
Pannával voltunk kint, de iszonyat meleg van, mondjuk a lakásban is 27 fok van az emeleten, ki is pattogott a kis arca
Ennél jobban nem merem még levetkőztetni, olyan kis mini.
Miután a lányok megjöttek délután, átvonultunk Lilláékhoz. Olyan kis ügyesek, a karúszóval önállóan átússzák a medencét, oda-vissza.

2010.június 11.

Ballagás a Nyuszi csoportból
Három előtt tíz perccel már ott nyomorogtunk az előtérben a többi szülővel együtt, aztán végre bemehettünk és ez a kép fogadott bennünket.
Nagyon büszke voltam a lányokra, mert több társukkal ellentétben a helyükön maradtak, akkor is, amikor megláttak bennünket, így beszéltük meg otthon. (gondozónői kérésre, szerintem semmi bajuk nem lett volna, ha odajöhetnek a gyerekek egy puszira a műsor előtt)
A Pál Kata Péterrel kezdtek, itt még Lili is mondókázott.
Aztán rájött, hogy sokan vannak és ő tulajdonképpen szégyenlős és a műsor további részét így ülte végig.
A ballagási csokrát sem volt hajlandó megfogni.
És a tarisznyát sem engedte a vállára tenni. Dorkát viszont rettenetesen érdekelte, hogy mi van benne.
Süti, üdítő.
Volt uzsonna.
Panna eközben:
Aztán Dodó roppant boldog lett, mert megtalálta a tarisznyában az ajándék cukrot.
Lili pogácsát eszik, amit később a kezembe köpött, még gondolkodtam is rajta, hogy ki süthetett ilyen ehetetlen, kemény vackot, aztán otthon észrevettem, hogy hiányzik a tarisznyájából a pogi…
Gondozónőinkkel:
Attila elment fallabdázni, Apu jött értünk és rohantunk haza, hogy befejezzük az utolsó simításokat a meglepetés szülinapi buli előkészítésében. Jól sikerült, minden finom volt, jót beszélgettünk. Gyerekek -lányok, Lilla, Lackó - tízig fent voltak. Jó, hogy volt egy kis szellő, különben megsültünk volna a kertben.
Köszönjük mindenkinek, aki eljött, köszönjük az ajándékokat. Brigiéknek külön köszönjük Panna ajándékát!
Anyuéknak és Ildinek köszi a segítséget a szervezésben!

2010.június 14.

Ballagási videó: <http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/ballagas-csalad-gyerek-kywlU71FvfGVfaaN>
Imádom őket!
Dorka tegnap délután mondta, hogy: HOLNAP MEGYÜNK A BÖLCSIBE ÉS TANULJUK A BALLAGÁST! Mondtam, hogy már túl vagyunk rajta. Ő nagyon élvezte ezt az egészet, a tanulást, gyakorlást, a szereplést. Lilus is tudja ám az összes verset, itthon ő is ezt mondogatta már hetek óta, de megijedt a tömegtől, zavarba jött, büszke voltam rá, hogy végigülte szépen a helyén és nem zavarta a többieket.
Ma miután megjöttek a lányok, megérkeztek Tesómék is, együtt mentünk Lilláékhoz pancsolni. Szaffika is nagyon élvezte a vizet, lányok meg egyre ügyesebben úsznak. Beugranak a medence széléről, úgy, hogy az arcuk is víz alá merül, aztán a karúszó feldobja őket, és kacagnak egy nagyot. Már alig várom, hogy leteljen a hat hét, és én is mehessek be velük.
A parton aztán babáztak egy nagyot, Lillának van egy babája, amit meg lehet itatni, tud pisilni, van zenélő bilije, cumija, be lehet pelenkázni. Lányok ezt nagyon élvezik, itatnak, biliztetnek, pelenkáznak. Látszik, hogy figyeltek, mikor Pannánál csináltam, mert nagyon profin csomagolják be a baba fenekét.
Holnap Pannának csípőszűrés, remélem, nem találnak semmit.

2010.június 13.

Délelőtt homokvárat építettünk, várárokkal, híddal, a lányok nagyon élvezték. Igaz, hogy mielőtt elindultunk Anyósomhoz, meg kellett fürdetni őket, de hát istenem, gyerekek.
Délutáni alvást elintézték hazafelé a kocsiban, étvágyuk nem nagyon van ebben a nagy melegben, inkább isznak. A forró órákat foglalkoztató füzettel töltöttük el, mert mostanában ugye az udvar miatt elmarad az olvasás, kreatívkodás, „fejlesztés”. Egy három éveseknek való matricás, feladatos füzetet vettem, egy darabig egész jól elvoltak vele a lányok, aztán megunták. Az udvaron ismét volt homokozás, ugrálás, csúszda. A kertben uzsonnáztunk. Iszonyat szutykot fürödtek le este magukról ;-)
Az udvarunk úgy néz ki, mint egy óvodaudvar, ott sincs több játék.
Bölcsi még három hétig van, aztán négyesben leszünk két hónapig. A hétvégék alatt ízelítőt kapok ezekből a napokból, nem lesz egyszerű, de nem tűnik kivitelezhetetlennek sem. Bár most ugye még könnyítés, hogy itthon van Attila, aki ugye lefoglalja a nagy homokvár project alatt éhesen ébredő Cicikét addig, amíg gyorsan lezuhanyozok magamról negyed kiló sáros homokot, aztán kimegy a lányokhoz, hogy ne legyenek egyedül az udvaron, amíg szoptatok. Lesznek megoldásra váró helyzetek az tuti, kell majd egy nagy adag türelem is, mind a négyünk részéről, de főleg gondolom az enyémről.

Panna elfáradt művelődés közben.

Pannus 3790 g és kinőtte az ötvenes rucikat, valamint az egyes Liberot.
2010.június 12.

A reggeli és késő délutáni órákat a kertben töltöttük, a legmelegebb napsugarak elől ebédelni és szundikálni menekültünk be a házba. Kaptak a lányok egy elemes mozdonyt a vasúti készletükhöz. A kezdeti nagy harc után, egész jól eljátszanak vele együtt. Nem akartam kettőt venni, mert nincs hozzá elég sínünk, hogy elmenjen rajta két vonat, de azt hiszem, Lili napra majd bővítünk. Jó ez a Tesco-s készlet, lehet hozzá külön is kapni egy csomó mindent.
Panna valami hihetetlen, hogy mennyire aktív baba, simán közlekedik az ágyában erre-arra. Többször előfordult már, hogy hasra tettem és mikor felébredt az ellenkező ágyvégben találtam rá, fejjel ellenkező irányban. Esetleg leteszem középre és kimászik az ágy szélére.
Lányok kaptak napszemüveget, most nagy sláger, kíváncsi leszek, meddig „él”. Homokoztunk, fociztunk, előkerült a trambulin.
Kint felvertük az összes szúnyogot a környéken.
Hazajöttünk, hogy letegyük a kocsit és elsétáltunk a kivilágított Bory-várba.
Fél tíz után értünk haza, lányokat nem kellett altatni.
Még indulás előtt Dorka feltette a napszemüvegét, mondtam neki, hogy nem kell, mert sötét lesz. Mire ő: DE ANYA, KELL A SZEMÜGEG, MERT NEM LÁTOM, HOGY MIT LÁTOK!
A várban már elég fáradtak voltak, ilyenkor ők duracell üzemre kapcsolnak és rohangálnak megállás nélkül szinte. Így a családtagok által tartott tárlatvezetésről lemaradtunk. Nem hiszem, hogy bírta volna velünk a tempót a csoport ;-)

2010.június 18.

Délután bementünk Attilával és Pannával a városba, magamra kötöttem Pannust és elmentünk a Tourinform-ba karszalagokat venni a Múzeumok éjszakájára. Visszafelé felvettük a lányokat a bölcsiből. Vettem három fényképet, mert a múltkori arcfestéskor fényképész is volt. Reni szerint tetszettek neki a lányok, mert jó sok képet készített róluk. Hoztunk egy közöset - sajnos Dorka pont grimaszol rajta, de ez az egy volt, amin együtt vannak - és egy egy portrét.
Este koncertre mentük. Mikor kiválasztottam a programot, négy szempont vezérelt. A fellépő művészek, az árvízkárosultak támogatása, a hét órás kezdés és a kerti helyszín. Sajnos a jegyfoglaláskor nem számítottam rá, hogy a rossz idő miatt beszorulunk a Művelődési házba és arra sem, hogy ilyen kis családiasan leszünk. Panna vidáman aludt rajtam, a lányok egy darabig csendesen hallgatták a dalokat, de aztán felengedtek és táncolni, szaladgálni kezdtek. Ez még nem lett volna baj, de sikongattak is hozzá, így sajnos nyolckor le kellett lépnünk, hogy ne zavarjuk a műsort és a vendégeket.
2010.június 16.

Ovis szülői értekezlet
Bevallom másra számítottam. Nem tudom pontosan mire, de talán arra, hogy legalább egyszer elhangzik, hogy örömmel várják a gyerekeinket, hogy jó lesz nekik ott. Igen talán azt vártam, hogy a gyerekekről fog szólni. Ehelyett szabályokról szólt, pénzről és arról, hogy legyünk hálásak, hogy bejutottunk. Szomorú!
Azért a saját csoportban már kicsit más volt a helyzet, megtudtuk, hogy mi mindent csinálnak majd a lányok, nagyon szép a csoportszoba, saját udvaruk van, nem kell rajta osztozni a többi csoporttal, kertészkednek, saját diót, epret, ribizlit szüretelnek. Vegyes csoportba kerültünk, majd meglátjuk, hogyan válik be nálunk. A 25 gyerek elég soknak tűnik, de sajnos mindenhol ez - vagy még rosszabb - a helyzet. Kedden tíztől fél tizenkettőig várnak bennünket az óvó nénik, hogy együtt töltsünk egy kis időt, a lányok megismerkedjenek velük és a gyerekekkel.
Meséltünk nekik róla, mikor hazaértünk, mire Lilike közölte, hogy ő nem megy óvodába, ő bölcsődés marad. Mondtam neki, hogy még maradhat egy darabig, most csak körülnézünk, erre közölte, hogy csak és kizárólag anyával. Remélem azért ugyanúgy meg fogják szeretni, ahogy a bölcsödét megszerették, és őket is hasonlóan fogják szeretni, ahogy itt a gondozónőink.
Komoly feladat is áll előttünk, szeptemberig le kell szoknunk a cumiról, ugyanis az oviban már alváshoz sem szabad bevinni.
Mostanában sokat lelkizek magamban/magammal - nem még nem őrültem meg teljesen - azon, hogy vajon jól terelgetem-e a lányokat, megkapnak-e tőlem mindent, ami fontos. Az időhiányom miatt állandó lelkiismeret furdalással küzdök, mikor ki miatt. Próbálok felkészülni az előttünk álló két hónapra négyesben és az utána következőkre, mikor újra el kell őket engednem. Nézem a Segítség, szülő vagyok-ot, sok jó ötlet van benne, amit ránk is lehet alkalmazni. Olvasom, hogy csinálják mások.
Ezt Szirkáéknál találtam és szerintem nagyon jó.
<http://szirkababa.blogspot.com/2010/06/az-igen-es-nem-ereje.html> Olyan jó lenne, ha a nap minden percében tudnám alkalmazni, de bevallom, még nem megy. Mindenesetre igyekszem. De vajon ez elég-e?!?!
2010.június 15.

Délelőtt Panna túlesett a csípőszűrésen, minden rendben van, nem is kell többet mennünk az orthopediára. Ez nekem azért furcsa, mert a lányokkal is minden ok volt, de mégis megnézték őket három hónaposan is.
Elmentünk a lányok elé a bölcsibe is, előtte csináltattam magamnak új szemüveget, fél-fél dioptriát romlottak a szemeim. A bölinél összefutottunk Csilláékkal is, kár, hogy nekünk rohanni kellett, de majd legközelebb talán beszélgetni is tudunk. Kaptam kölcsön kendőt, most már csak gyakorolnom kell, hogyan tudom Pannát magamra kötözni. Pénteken és szombaton már szeretnénk élesben kipróbálni.
Délután megszabadultam a rengeteg hajamtól, már a hátam közepéig ért és nagyon zavaró volt, hogy olyan sok. Most éppen csak a vállamat verdesi és nagyon kellemes viselet. Ráadásul az uramnak is tetszik.
Fodrász után ismét Lilláéknál kötöttünk ki, mutatok pár képet a halacskákról.
Pannának elég rossz délutánja volt, máskor egy hét alatt sír ennyit, lehet, hogy sok volt szegénynek a mai napi mászkálás.
2010.június 24.

Panna is elkapta Dorkától a náthát vagy megfázott, de szegénykém nagyon szipog, éjjel már az orrát is kellett szívnom. A jobb szeme is nagyon könnyezik. Borzalmas azt a picike nózit porszívózni…
Beteg Panni alszik a kanapén, aztán nem sokkal később összehányja azt. Szegénykém, nagyon tele van az orra.
Délután mind a három lányt megmutattuk az orvosnak, szerencsére csak megfázás kalciumot és orrcseppet kapnak.

2010.június 23.

Panna
Ati bevitt minket ebéd után a városba, benéztünk a könyvesboltba, mert az Alexandra kiadónál 40% kedvezménnyel vannak Bartos Erika könyvek. Mint kiderült csak online rendelés esetén, azért vettünk a lányoknak egy-egy Bogyó és Babócát. Anyu megrendelte az összes hiányzó Anna és Petit, és a megzenésített verseket (Százlábú, Zsákbamacska, Balaton), így meglesz a teljes sorozat AnnaPetink. Majd szép sorban megkapják ünnepekre.
Délután kiolvastuk az új könyveket, Lili szerint BOBÓ ÉS BABÓCA. Vacsora és fürdés után Dorka rögtön lefeküdt, Lili viszont még fent szeretett volna maradni, így babázott egy kicsit, majd miután letettem Pannát, aki éppen evett, elolvastuk még egyszer a katicalány és csigafiú történeteit. Még mindig nem akart lefeküdni a kisasszony, de már alig élt, így felvittük. Másfél perc sírás után elájult.

2010.június 22.

A Lepke csoportnak szeptember hatodikától lesz egy pillangója (Dodó) és egy csengettyűje (Lilkó). Maguknak választották a jeleket és attól féltem, hogy majd előkerül a körte és a cseresznye - ami a bölcsis jelük, de az oviban a vegyes csoport miatt már foglalt - de eszükbe sem jutott. Egyből megértették, hogy itt ez van, ez a választék, ebből lehet gazdálkodni. És döntöttek önállóan, ahogy az egyen pólójuk színéről is (Dorka piros, Lili kék), remélem ez ügyben később sem lesz vita. Olyan nagyok már, ilyenkor csak nézek és csodálkozok, hogy ezek tényleg az én kicsi lányaim-e.
Szépen köszöntek, mikor odaértünk, Dorka a nevét is megmondta (MEISZTER DODÓ), Lili azt mondta, a mi a neved kérdésre, hogy SEMMI. A kezdeti félénkség után a játékokat is felfedezték, persze Dorka indult neki előbb, de vitte magával Lilit is. Vittünk sütit, tegnap este sütöttem egy adag boci szeletet, amit a megbeszélés végén jól megettünk. Lesz egy másik ikerpár is, két kisfiú.
Panna ez alatt a Másikmama felügyelete alatt vígan aludt, rendes volt, nem sokkal azelőtt ébredt, hogy hazaértünk. Miután mindenki evett, együtt aludt a három gyerekem másfél órát. Teljesen el vagyok kényeztetve.
Mivel mindenki - rajtam kívül - kipihent volt délután, jó kis napot töltöttünk együtt. Rajzoltak a lányok, faragtak, huple-ban hintáztak.
Olvastuk a Hófehérkét, Anna és Petit. Az egyik történet a sárga vízibicikli volt. Attila beszélgetett a lányokkal estefelé és kérdezte tőlük, hogy min ültek? (nemrégiben lovon, ill. lovas kocsin, erre vonatkozott a kérdés) Lili rávágta: VÍZIPICIN!
Mikor Ati hazaérkezett a lányok éppen a Huple-ról ugráltak a szivacsra, apjuk is beszállt, jó kis tornaóra kerekedett, bukfenceztek, fekvőtámaszt tanultak.
Panna közben vagy aludt, v. a játszószőnyegen nézelődött békésen v. kevésbé békésen jelezte, hogy az ölembe vehetném már.

2010.június 21.

Túl vagyok a hat hetes konrollon, minden rendben van. Kaptam egy krémet a sebemre és receptet fogamzásgátlóra. Fura lesz nyolc év után újra szedni. Rákérdeztem a pharmatexre, mondta a doktor úr, hogy jó-jó, de ő azoknak szokta ajánlani, akik nem esnek kétségbe, ha lesz még egy gyerekük. Mondtam, hogy akkor nem kérjük ;-)
Pannus 4020 g, helyes kis hurkák vannak a combjain, meg tokás is lett édesem!
Lányok aranyosak nagyon, egyre többet babáznak, utánozzák, amit Pannával csinálok. Lili egy órát el tud játszani Panna hordozójával, köti be a babát, mennek vásárba, közben édesen magyaráz neki. Vasárnap délután sétáltunk, közben megállítottak bennünket utcabeliek, hogy meglessék a kicsit, aki persze abban a pillanatba nyüszögni kezd, ha megáll a feneke alatt a kocsi. Dorka rögtön ott terem: NINCS SEMMI BAJ, ITT VAGYOK, NE SÍRJÁL! Azt hittem megzabálom.


Holnap itthon lesznek a nőcik, tízre megyünk az oviba, kíváncsi leszek, mit szólnak hozzá!
2010.június 29.

Észrevettem, - fene a szememet - hogy Panna szívesebben tartja jobbra a fejét, Dévényes Ágink meg elutazott két hónapra, így majd csak szeptemberben tudom neki megmutatni. Addig igyekszem bal oldalról szólni hozzá, azon az oldalon játszani vele, hátha alakul.
Lányokkal szépen játszottunk délután, aztán Ati megjött fociról és teljesen megvadultak. Direkt rosszalkodtak. Attila nagyon rosszul viseli, ha nem fogadnak szót, iszonyatosan türelmetlen sajnos, folyton ordibál velük. Én meg nagyon haragszom miatta, mert különösen Lili viseli rosszul. Ma délután is mondtam neki, hogy szeretem. Mire ő: APA IS SZERET. Mondtam neki, hogy persze, hogy szereti és akkor azt mondta, hogy: NEM MÉRGES.
Lili érdekesen viszonyul Pannához is, nem bántja, de nem szeretgeti úgy, mint Dorka. Ma délután is lent játszottunk, mikor Panna elkezdett sírdogálni. Dorka rögtön szólt, hogy: ANYA, SÍR A PANNA! (ezt olyan szemrehányóan tudja mondani, hogy csuda). Lili pedig: NEM SÍR, ANYA NEM LEHOZZA. Szoptatás közben is mondja: MÁR NEM SÍR, ANYA FELVISZI AZ ÁGYÁBA. Szóval azért a felszín alatt dolgozik a féltékenység. Szerencsére nem fejlődtek vissza semmiben, nincs bepisilés, éjszakai felriadás.
Délutáni rajzolás:
Este nyolckor letettük a lányokat - láttuk, hogy nem álmosak, de reggel kelni kell a bölcsőde miatt - fél óra múlva még mindig zörögtek, erre mentem fel:
Lili válogat (a nagy dobozban tartjuk a duplót)

Dorka épít
Azért Lili már fárad, ő így alszik el, hogy szaglássza a macskáját
2010.június 28.

Végre visszatért a nyár, a lányok már alig várják, hogy mehessenek Ildiékhez úszni. Külön örülnek neki, hogy már én is mehetek a vízbe.
A vasárnapi sikeren felbuzdulva, ma ismét elindultunk a boltba ötösben. Hát a Bory várig jutottunk, mert a lányoknak semmi nem tetszett, így inkább visszafordultunk a szülői idegek védelmében. Aztán átkísértük Anyut a masszázsra, hazafelé eldobta magát a Lilkó nem messze a kaputól. Kedvesen kértem, hogy jöjjön be, mire ő: INKÁBB SÍROK! Nagyon nehezen tudom ilyenkor megállni, hogy komoly maradjak.
Panni ma délelőtt szunyókált az ölemben, egyszer csak felnézett és hangosan kacagni kezdett. Aztán meg csodálkozott, hogy hülye anyja miért csókolgatja össze könnyes szemmel.

2010.június 27.

Tegnap délelőtt bementünk a belvárosba, most zajlik királyi lakoma és elvileg voltak gyerekprogramok a színpadon. De a kiírt időben a bábelőadás helyett a színpadon pakolásztak. Így csak sétáltunk egy jót és vettünk a lányoknak a játékboltban egy-egy kétszáz darabos pötyit. A bölcsiben mondták, hogy szívesen játszanak vele, gondoltam, legyen a nyárra is, majd elszórakozunk vele, ha a tűző nap elől - ha lesz még olyan idén - be kell menekülnünk a házba. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen kitartóan eljátszanak vele a csajok.
Legalább ügyesedik a kezük!
Este megkapták Apu régi fényképezőgépét - film is került bele - és egymást fényképezték, nagyon jól szórakoztak, de mi is, azért kíváncsi leszek, hogy mi van a képeken.

Ma Ati Abára ment dolgozni, így négyesben maradtunk. Míg Panna aludt, addig kimentünk homokozni. Természetesen angyalszerkóban.
Kicsit fociztunk is, ha már a VB zajlik.
Dorkának nagyon ügyes a lába, jó nagyokat tud rúgni és egész jól irányítja is a labdát. Lilit annyira nem érdekli a dolog.
Anyu átvette a csajokat az udvaron, én megetettem Pannát, aztán sétálni indultunk. Jó másfél órát mentünk, hazafelé már érezhetően fáradtak voltak a lányok, de végig nagyon okosan viselkedtek. Lili egyszer ült le a földre, hogy ő nem tud sétálni, mert még picike, de aztán rábeszéltem, hogy induljunk tovább, már nem vagyunk messze. Büszke voltam rájuk, hogy ennyit jöttek, ebéd után, aztán ki is dőltek rendesen.
Fotózás este is volt, igaz néha saját magukat sikerül lekapni. Film már nincs a gépben…
Közben Lili méreget, minden 38. Esetleg 39. Ez még a lázas időszakból maradt.


2010.június 25.

Úgy néz ki, hogy szerencsénk van és senki nem keveredett nagyon bele a betegségbe, Panna is jobban viseli a vártnál, bár egész nap szívtam az orrát, de ügyesen eszik, jó az étvágya, nem is különösebben nyűgös. 4100 g.
Délután kendőztünk egyet a városban - még mindig nem megszokott dolog, nagyon sokan megnéznek, sokan megjegyzéseket is tesznek - felvettük a Bartos Erika könyveket.
Én mentem be a lányokért a bölcsődébe, nagy volt az öröm. Délután kirakóztunk, dominóztunk. Vettem elő különböző méretű sárga, zöld, piros és kék poharakat és ugyanilyen színű gyöngyöket adogattam egyesével a lányoknak, hogy tegyék bele a megfelelő pohárba, majd utána nagyság szerint sorba is rendeztük őket. Már tudják, hogy melyik a legnagyobb és legkisebb. Pár hónappal ezelőtt már próbálkoztunk ezzel, akkor nem értették, hogy mit szeretnék tőlük, pedig a színeket már akkor is felismerték.
Jön a Family Frost-os autó a szokásos zenéjével.
Dorka: JÖN A NÍNÓS AUTÓ!
Lili: EZ NEM NÍNÓS, EZ A KICSI VAGYOK ÉN, MAJD MEG NÖVÖK ÉN!
Lili is egyre többet beszél, már ő is csicsereg magának játék közben is, kommentálja, mit csinál.